niedziela, 29 kwietnia 2012

Jak radziły sobie z rozstępami nasze babcie, czyli rozstępy a medycyna naturalna


Autorem artykułu jest JBmedia



Cóż, należy spojrzeć prawdzie w oczy: Nasze babcie w większości nie radziły sobie z rozstępami, skupiały się na innych problemach, poza tym odżywiały się zdrowszym pokarmem.  My znamy jednak domowe sposoby pielęgnacji skóry, które mogą pomóc w walce z rozstępami.Warto sięgnąć po naturalne metody na rozstępy.
Zanim z nich skorzystasz, upewnij się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do stosowania ich na Twoim ciele, na przykład, że nie masz alergii na żaden ze składników!


Aby dostarczyć skórze odpowiednich składników, jak cynku i witaminy E, dodawaj do swoich posiłków pewne ilości orzechów, migdałów i olejów roślinnych. Również surówki z pomidorów, marchewek i warzyw zielonolistnych zawierają wiele ważnych substancji. Warto też co jakiś czas jadać na obiad wątróbkę.


Masowanie skóry pobudza krążenie krwi, sprawia, że skóra staje się zdrowsza i jędrniejsza, a także bardziej elastyczna i odporna na urazy, dlatego warto dbać o jej kondycję, wykonując codzienny masaż okolic narażonych na występowanie rozstępów. Olejki, które najbardziej nadają się do takich masaży to olejki lawendowe, jojoba, migdałowe i z rumianku. Można również łączyć olejek lawendowy z każdym z wymienionych, w różnych proporcjach.


Wcieranie świeżo wyciśniętego soku z aloesu (lub preparatów z dużą jego zawartością) w rozstępy, podobno skutecznie rozjaśnia blizny i znacząco poprawia koloryt i estetykę skóry ze zmianami rozstępowymi.


Witaminy i składniki odżywcze, które są zawarte w maśle kakaowym również pomagają w utrzymaniu skóry zdrowej i bez rozstępów. Warto więc co jakiś czas nacierać nim skórę.


Raz w tygodniu można zastosować peeling własnej roboty, który skutecznie wygładza i odżywia skórę, czyniąc ja wyraźnie bardziej elastyczną. Niektórzy potwierdzają również, że specyfik ten wyrównuje stare, zagojone rozstępy, czyniąc je mniej wyczuwalnymi dotykiem. Nie nadaje się jednak do skóry bardzo wrażliwej i poranionej. Aby go przygotować, wymieszaj trzy jednostki kuchennej soli gruboziarnistej z jedną jednostką oliwy z oliwek i nacieraj ciało, po czym dokładnie spłucz. Sól zetrze martwy naskórek oraz rozgrzeje i przygotuje skórę na przyjęcie substancji odżywczych zawartych w oliwie z oliwek. Oliwa dodatkowo zmiękcza i nawilża skórę.


Niektórzy stosują kremy do ciała, które wykonują samodzielnie. Naturalne składniki, które wykorzystują do ich stworzenia, doskonale odżywiają skórę i sprawiają, że staje się zdrowsza i piękniejsza.


Krem możesz przygotować mieszając łyżeczkę witaminy E w płynie (możesz ją uzyskać wyciskając zawartość kapsułek z tą witaminą), pół łyżeczki witaminy A, 50 ml oliwy z oliwek i 30 ml żelu aloesowego


Inny przepis na krem zakłada rozpuszczenie na ogniu 100ml masła kakaowego i 40ml wosku pszczelego. Gdy składniki się rozpuszczą, zestaw rondelek z gazu, dodaj łyżkę witaminy E i łyżkę oleju z kiełków pszenicy. Całość dokładnie wymieszaj.

Oba kremy należy przechowywać w lodówce.





---
   
Artykuł może być przedrukowywany jedynie w niezmienionej postaci z zachowaniem aktywnych linków.



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz